Color del Rostro Dominicano

Pri príležitosti Dňa nezávislosti Dominikánskej republiky, ktorý si pripomíname 27. februára, zorganizoval Honorárny konzulát Dominikánskej republiky v Slovenskej republike s podporou Veľvyslanectva Dominikánskej republiky pre Švédske kráľovstvo otvorenie výstavy  “Color del Rostro Dominicano” uznávaného dominikánskeho umelca Jersona Jimenéza. Hlavnou témou výstavy je farebnosť a pestrosť kultúry Dominikánskej republiky. Ide o olejomaľby, akrylomaľby, prípadne ich kombináciu, všetky sú maľované na plátne, pričom autor použil celé spektrum tropickej farebnosti.

Vernisáži sa zúčastnili viacerí predstavitelia Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, medzi nimi aj Riaditeľ Odboru Ázie, Pacifiku a Latinskej Ameriky pán Marek Repovský. Svojou prítomnosťou nás poctila aj J.E.Veľvyslankyňa Španielskeho kráľovstva Lorea Arribalzaga Ceballos  a J.E. Veľvyslanec Brazílie Eduardo Ricardo Gradilone Neto, a taktiež predstavitelia kultúrnych, obchodných a školských inštitúcii pôsobiacich na Slovensku.

Po úvodných slovách J.E. Veľvyslankyne Lourdes Victoria-Kruse, nasledoval príhovor honorárneho konzula Dušana Dvoreckého a autora diela Jersona Jimenéza. Návštevníci si mohli okrem tridsiatich diel vychutnať aj dominikánsky rum značky Barceló, dominikánsku kávu z regiónu Barahona a katering s dominikánskymi špecialitami.