Beštie, blázni, proroci a fiesty: Minulosť a súčasnosť dominikánskeho filmu

Režiséri Laura Amelia Guzmán a Israel Cárdenas v rozhovore pre agentúru EFE pri príležitosti premiéry svojho filmu La fiera y la fiesta (2019) na Berlínskom filmovom festivale uviedli: „Nakoľko v súčasnosti pozorujeme vzrastajúcu popularitu tohto odvetvia a užívame si výhody existencie Filmového zákona, považovali sme za dôležité obzrieť sa späť do minulosti a uvedomiť si, že za všetko, čo sa aktuálne deje, môžeme vďačiť skupinke ľudí, ktorá pred rokmi všetko začala.
19. októbra 2022/od natti

Festival dominikánskeho filmu

Honorárny konzulát Dominikánskej republiky v Slovenskej republike v spolupráci so Cervantesovým inštitútom v Bratislave organizuje filmový festival Ciclo de cine dominicano, ktorého súčasťou bude prehliadka piatich súčasných dominikánskych filmov.
10. októbra 2022/od natti

4. výročie iniciatívy Strom pokoja

V stredu, 28.septembra sa Honorárny konzulát Dominikánskej republiky v Slovenskej republike v zastúpení J.E. Veľvyslankyne Lourdes Victoria-Kruse zúčastnil na podujatí organizovanom Servare et Manere oz, organizáciou s Osobitným konzultatívnym štatútom Hospodárskej a sociálnej rady OSN, pri príležitosti 4.výročia iniciatívy Strom pokoja.
6. októbra 2022/od natti

Slávnostné otvorenie Honorárneho konzulátu Dominikánskej republiky v Slovenskej republike

Dňa 12. júla 2022 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie Honorárneho konzulátu Dominikánskej republiky v Slovenskej republike...
22. júla 2022/od natti
nova iberoamericka fotografia

Nová Iberoamerická fotografia

Iberoamerický viedenský inštitút (CIAV) v spolupráci so Cervantesovým inštitútom v Bratislave a Stredoeurópskym domom fotografie Vás pozýva na výstavu fotografií Nová iberoamerická fotografia, ktorá prebieha od 1.4.2022 do 30.04.2022
4. apríla 2022/od natti
vyrocie nadviazania diplomatickych vztahov

21. výročie nadviazania diplomatických vzťahov SR s Dominikánskou republikou

21. výročie nadviazania diplomatických vzťahov SR s Dominikánskou republikou...
21. marca 2022/od natti
© 2024 | Honorárny konzulát Dominikánskej republiky v Slovenskej republike | design by Trochu-inak.sk