180. výročie nezávislosti Dominikánskej republiky

29. februára zorganizoval Honorárny konzulát Dominikánskej republiky podujatie pri príležitosti osláv 180. výročia nezávislosti Dominikánskej republiky. Podujatie sa uskutočnilo v Bratislave...
6. marca 2024/od natti

Report: Dni iberoamerického filmu

Pri príležitosti filmového festivalu Dni iberoamerického filmu sa dňa 5.12.2023 o 18:00 v Kino Mladosť premietal dominikánsky film Miriam miente.
6. decembra 2023/od natti

Dni iberoamerického filmu

Honorárny konzulát Dominikánskej republiky v Slovenskej republike Vás srdečne pozýva na premietanie dominikánskeho filmu Miriam miente.
28. novembra 2023/od natti

Z Bratislavy priamo do Dominikánskej republiky

Odteraz môžeme lietať z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave (BTS) do exotických krajín moderným Airbusom A350-900 trikrát do týždňa.

Za týmto historickým míľnikom je DER Touristik SK (zahŕňa aj cetsovné kancelárie Kartago tours a Fisher) v spolupráci s Letiskom M.R.Štefánika. Exotické destinácie ako Kuba, Dominikánska republika či Vietnam boli doteraz k dispozícii len z okolitých krajín a s prestupmi. Od stredy 25.10.2023 tam však lieta Airbus A350-900 španielskej leteckej spoločnosti Worl2Fly. Ide o jedno z najmodernejších a najúspornejších lietadiel.

Výška investície na zimnú sezónu 2023/2024 je na úrovni 21 miliónov eur. Letieť sa bude trikrát do týždňa, a to nasledovne: utorok Kuba, streda Dominikánska republika a štvrtok Vietnam. Konečnými destináciami sú Santa Clara na Kube, Punta Cana v Dominikánskej republike a ostrov Phu Quoc vo Vietname.

Záujem o tieto zájazdy je vysoký a DER Touristik SK predal už 70% zazmluvnenej kapacity od začiatku predaja do konca roka 2023. K dispozícii sú pobyty na 7 a 14 dní. Kartago tours a Fischer predávajú letenky buď samostatne, alebo v pobytových balíčkoch.
25. októbra 2023/od natti

Color del Rostro Dominicano

Pri príležitosti Dňa nezávislosti Dominikánskej republiky, ktorý si pripomíname 27. februára, zorganizoval Honorárny konzulát Dominikánskej republiky v Slovenskej republike s podporou Veľvyslanectva Dominikánskej republiky pre Švédske kráľovstvo otvorenie výstavy  “Color del Rostro ..
13. marca 2023/od natti

FIESTA DOMINICANA: Bachata & Merengue

Honorárny konzulát Dominikánskej republiky v Slovenskej republike spolu s Latinsko-americkým kultúrnym projektom v Európe zorganizovali 16. decembra Fiesta Dominicana s cieľom priblížiť kultúru, konkrétne dva z národných tancov...
7. decembra 2022/od natti
© 2024 | Honorárny konzulát Dominikánskej republiky v Slovenskej republike | design by Trochu-inak.sk